Soomaa. Suurem kui suurvesi: kohanemine ja toimetulek

Nädala pärast,  Soomaa rahvuspargi 25. sünnipäeva tähistamisel Kõrtsi-Tõramaal rahvuspargi külastuskeskuses esitletakse muuseas ka Eesti Vabaõhumuuseumi maaarhitektuuri keskuse Toimetiste sarjas ilmunud Soomaale pühendatud raamatut: “Soomaa. Suurem kui suurvesi: kohanemine ja toimetulek”. Raamatu on koostanud Liis Serk. Toimetajad on Elo Lutsepp ja Heiki Pärdi, keeletoimetaja Pirgita-Maarja Hallas ning kujundaja. Irina Tammis.

Eesti Vabaõhumuuseumi teadusdirektorilt Heiki Pärdilt on kogumikus artikkel “Ürgne ühepuupaat – haabjas, lootsik, vene – Soomaal ja mujal Eestis”.  Koduloouurija Urmas Haud suunab pilgu minevikku ja arutleb oma loos “Mälestusmaa” , Tõramaa (praegune Riisa, Sandra ja Tipu) küla tekkimise ja hääbumise üle.  Eesti Vabaõhumuuseumi maaarhitektuuri keskuse teadur Rasmus Kask aga on võtnud vaatluse alla tuleviku “Paberist Soomaa: ääremaaliste piirkondade planeeringud Eestis“.

Raamatus on veel “Soode taastamine Soomaal“,  autor Vivika Veski, “Soomaa rahvuspark: multifunktsionaalne potentsiaal ja marginaliseeritud perspektiivid” (Saara Mildeberg), “Külaelu dünaamika ja maaelanike suhe loodusega Riisa küla näitel” (Dolores Mäekivi),  “Välitööd Soomaal: kirjanduslik kogumispäevik” (Ann Viisileht),
Karl Kallastu – Vikati ehitusest, tarvitamisest ja tulevikust, Tõnis Korts – Elu Soomaal.

Soomaa - Suurem kui suurvesi

Soomaa – Suurem kui suurvesi

Please follow and like us:

Kommentaarid

Powered by Facebook Comments