Ratastoolimatk Soomaal

Kutsume ratastoolis loodusesõpru päevasele matkale Soomaal. Meie kohalike giidide vahendamisel ja kaasabil saate osa soode ja lodumetsade lummavast õhustikust ning kogemuse kanuuga laisalt lookleval jõel kulgemisest.

Kohtume kokkulepitud ajal Soomaa rahvuspargi külastuskeskuse juures Kõrtsi Tõramaal, mis on nime saanud kunagise taliteede ristumispaigas paikneva kõrtsi järgi. Keskusega tutvumise järel suundume samas asuvale matkarajale lammimetsas, kus saab näha kopra elutegevuse jälgi (matka ajakulu ca 2 tundi).

Edasi liigume jõe äärde, ees ootab kanuusõit (ajakulu ca 2 tundi). Soomaa jõed on rahuliku loomuga ja sobivad suurepäraselt algajale. Varasem kanuusõidu kogemus ei ole tarvilik! Jõe ääres peame ka pikniku, kas siis enne kanuuretke või pärast, nii kuidas sobilik. Maitseme kohaliku Soomaa köögi eripärasid.

Päeva kolmas matkaosa viib meid Riisa rappa (ajakulu ca 2 tundi). See on Soomaa soodest väikseim, kuid paremini ligipääsetav, riislased rajasid juba enam kui 100 aasta eest omale otsetee läbi raba Tori surnuaiale, vallamajja ja muude tsivilisatsioonihüvedeni. Tänasel päeval võimaldab see sootee minna sohu otse parklast ja rabalaudteed mööda liikuda nuusutama rabataimi nagu sookailud, hanevitsad või küüvitsad; vaatlema kiile laugaste kohal lendmas ja maitsma erinevaid marju nagu murakad, kukemarjad, sinikad, jõhvikad, mustikad ja pohlad.

Soost sõidame Klaara-Manni külalistemajja, kus sööme maitsva õhtusöögi valmistatud kohalikest toiduainetest. Uni tuleb looduses veedetud päeva järel sügav ja magus.

Kohtumine: Soomaa rahvuspargi loodus/ külastuskeskuses

Mida kaasa võtta?: Rõivastus peaks olema vastaval ilmale valitud, palava päikese korral on oluline kaitsev peakate.

Väljumised / hooaeg:  iga päev kokkulepitud kellaajal,  maist septembrini.

Grupi suurus: miinimum 1 inimene maksmimum 4 inimest. Saatjad kellel liikumispuuet ei ole lisanduvad. Kui teil on suurem grupp kui 4 ratastoolis loodushuvilist siis võtke siiski ühendust. Arutame konkreetselt võimalusi ja otsime lahendusi!

Broneerimine:  Registreeru meie ratastoolimatkale kirjutades info@soomaa.com või helista Algisele +372 5147572 või Aivarile +372 5061896

Partnerid:  lõunasöök Sookolli söögitoast, majutus õhtu- ja hommikusöögiga Klaara-Manni Seminari- ja Puhkekeskuses