Kanuumatkad üleujutatud metsas

Jõgede tulvavee ajal, mida soomaalased kutsuvad viiendaks aastaajaks ujutatakse üle ka Halliste ja Raudna jõe suudme alade metsad. Kutsume teid kanuumatkale metsa alla, Eestimaa Amasoonasesse!

Eesti ökoturismi kvalteedimärgis EHE

Eesti ökoturismi kvaliteedimärgis EHE

Kohtume kokkulepitud ajal Soomaa rahvuspargi külastuskeskuse juures Kõrtsi Tõramaal, mis on nime saanud kunagise taliteede ristumispaigas paikneva kõrtsi järgi. Matka algus kulgeb üleujutatud Tõramaa jõe luhtadel kuni vana mahajäetud Tõramaa küla talukohtadeni. Üleoja talu juurest keerame kunagise metsamajandi poolt istutatud kuusekoridoride vahele.

Kuusekoridoride lõppedes suundume vanasse lammimetsa suurte puude vahele. Metsas avastame müstilise veemaailma, kus on huvitav kuulata tilkuvate puude heli ja kaugusest läbi metsa kajavat eemalduvate kanuude klobinat. Läbides lammimetsa jõuame üleujutatud Raudna jõe luhtadele ja üleujutatud Karuskose talude juurde, kus näeme kui sügavale on ikkagi uppunud talude hooned ja räägime kuidas taludes suurvee ajal hakkama saadakse. Talude juures näeme uskumatult sügaval vees asetsevaid hooneid. Näeme ka talu lähedal keset vett paiknevat rippsilda, mille all voolab tegelikult Raudna jõgi.

Põikame ka Karuskose talude lähedal olevale ja vee alla mattunud Ingatsi matkarajale ja näeme, mil viisil on Soomaal radade ehitamisel arvestatud suurvee võimalike kahjustustega. Talude juurest pöördume tagasi lammimetsa ja viimane lõik tagasi Soomaa Looduskeskusesse Kõrtsi Tõramaal kulgeb mööda lammimetsa rajatud sihte ja kraave.

Kohtumine: Soomaa rahvuspargi külastuskesuses (tuntud ka kui Soomaa looduskeskus) Vaata asukohta!

Mida kaasa võtta?: Rõivastus peaks olema vastaval ilmale valitud, jalga on sobivaim panna mugav vettpidav matkajalats või kummik. Igal matkajal peab olema kaasas tagavarariided, mis pakitud kodus kilekotti või muul moel veekindlalt kanuusse kaasa võetavad.

Väljumised / hooaeg:  iga päev kokkulepitud kellaajal,  Viiendal Aastaajal (tavaliselt märtsis ja aprillis)

Hind: Viienda Aastaaja ajal on hind 20 EUR/ inimese kohta ja ei sõltu grupi suurusest. Võimalusel on võimalus tellida kaasa giid hinnaga 60 EUR/ grupi kohta

Broneerimine:  Registreeru meie kanuumatkadele üleujutatud metsas kirjutades info@soomaa.com või helista +372 5147572 (Algis) või +372 5061896 (Aivar)